Ние използваме бисквитки. Продължавайки да използвате нашия сайт, Вие се съгласявате с това. Запознайте се с Политиката за използване на бисквитките.

Run Bulgaria: Десетки бягаха по атрактивно трасе в състезанието „Поморие рън“

Четвъртото издание на бягането „Поморие рън“ – част от веригата Run Bulgaria, се проведе в неделя, 22 май

Десетки участници начело с кмета на община Поморие Иван Алексиев бягаха по дистанции от 2022 м и 10.57 км в състезанието "Поморие рън" в неделя. Атрактивното трасе минава по плаж, черен път и асфалт между Поморийското езеро и Черно море.

Владислав Михайлов (Дунав-Русе) бе над всички на 10.57 км с постижение 38:20. Втори завърши Шабан Мустафа (Шампион–Сунгурларе), който предишния ден спечели полумаратона „Каланджа“ в Синеморец. Мустафа даде време 38:49, а националният шампион на маратон Мирослав Спасов (Атлет–Мездра) допълни призовата тройка с 38:55.

Двукратният шампион на „Поморие рън“ Исмаил Сенанджи (Уганда) се завърна към състезания след контузия и зае четвъртата позиция с 39:34. Сенанджи бе победител през 2020-а и 2021-а.

Маринела Нинева (Локомотив–Дряново) защити титлата си в състазението от миналата година с 44:36. Нейни подгласнички станаха националните състезателки Билсерин Сюлейман (Нови пазар) – 47:41, и Елена Димитрова (Локомотив–Дряново) – 48:48.

На късата дистанция бягаха деца, родители и начинаещи бегачи.

Първи бе един от най-добрите млади борци на България помориецът Кристиан Вражев с 9:42.8. След него бе синът на спортния журналист Пламен Вълков – Константин Вълков, с 10:29.2 и Атанас Найденов – 11:20.3.

При момичетата челната тройка оформиха варненките Естел Даскалова – 10:00.0, Стефани Троколянова – 11:52.1 и Анжелика Миндова – 12:31.7.
а
Кметът на община Поморие Иван Алексиев първо даде старта на състезанието на дългата дистанция, бяга на късата дистанция, а по-късно награди най-добрите шест при мъжете и жените в компанията на маркетинг директора на SPORT DEPOT Иво Тодоров.

Всички участници получиха подаръци от община Поморие, както и от партньорите на „Рън България“, сред които и SPORT DEPOT. Първите три жени и трима мъже на финала грабнаха подаръчни ваучери за покупка в магазините на спортната верига и тениски Nike.