Близо 200 състезателки от 12 клуба взеха участие във второто издание на турнира по спортна гимнастика за Купа „БУЛ ДЖИМ“, който се проведе на 6 юни в Национална спортна зала „Раковски“ в София.

Надпреварата събра едни от най-перспективните млади гимнастички в страната и предложи оспорвани състезания, силни изпълнения и много емоции както за участниците, така и за публиката. SPORT DEPOTСпорт Депо бе партньор на събитието. И ние като организаторите вярваме, че подобни инициативи допринасят за развитието на младите таланти и насърчават ценности като дисциплина, постоянство и стремеж към успех.

Турнирът бе уважен от редица официални гости, сред които легендата на българската спортна гимнастика Йордан Йовчев, президентът на Българската федерация по гимнастика Красимир Дунев, хореографът на националния отбор по спортна гимнастика за жени Диана Иванова и Цветана Добрева – председател на Техническия комитет „Жени“ към Българската федерация по гимнастика и дългогодишен съдия на световни и олимпийски форуми.
Гостите поздравиха организаторите от СКГ „БУЛ ДЖИМ“ за усилията им в развитието на детско-юношеския спорт и насърчаването на младите таланти в спортната гимнастика.
Силна конкуренция

Сериозна конкуренция имаше във всички възрастови групи. При децата шампионка в многобоя стана Хана Алексиева от СКГ „БУЛ ДЖИМ“. В категория „момичета младша възраст“ победата спечели Рая Карагьозова от СКГ „Александър Фотев“ (Свиленград), а при „момичета старша възраст“ златният медал завоюва Анастасия Матанова от СГК „Левски-Спартак“ (София).
При „девойки младша възраст“ първото място заслужи Виктория Димитрова от СКСГ „Етър-Стил“ (Велико Търново), докато във възрастова група „девойки старша“ най-добра в многобоя бе Биляна Банева от СГК „Левски-Спартак“ (София).
Интерес предизвика и отборното класиране, където шампионската купа спечели СКСГ „Етър-Стил“ (Велико Търново). На второ място се наредиха домакините от СКГ „БУЛ ДЖИМ“, а трети завърши отборът на СКГ „Йовчев-Дунев“ (София).
Конкурсът „Мама може!“: атрактивен момент от състезанието
Сред най-атрактивните моменти по време на турнира бе конкурсът „Мама може!“, който даде възможност на майките на състезателките също да се сцена за изява на бъдещите шампионки включат в спортния празник. С много настроение, ентусиазъм и състезателен дух те заслужиха бурните аплодисменти на присъстващите в залата.
Турнирът - сцена за изява на бъдещите шампионки

От СКГ „БУЛ ДЖИМ“ благодариха на всички състезателки, треньори, съдии, родители, партньори и доброволци, които допринесоха за успешното провеждане на събитието. Организаторите са категорични, че турнирът продължава да се развива и да утвърждава мястото си сред значимите състезания в календара на българската спортна гимнастика, предоставяйки сцена за изява на бъдещите шампионки на страната.