Ние използваме бисквитки. Продължавайки да използвате нашия сайт, Вие се съгласявате с това. Запознайте се с Политиката за използване на бисквитките.

Александър Спасов и Билсерин Сюлейман са победителите в "Бистрица рън"

Последното състезание в пролетния тур от веригата „Рън България“ се проведе на 24 май в полите на Витоша над село Бистрица

Александър Спасов (Жулистан – Младост 2012 – Благоевград) при мъжете и Билсерин Сюлейман (Нови пазар) при жените спечелиха на дистанция 11.6 км по пътеката между софийските села Бистрица до Железница и обратно– част от трасето на популярното състезание Витоша 100.

Спасов, който е специалист в планинските бягания и ултрамаратоните, надбяга Николай Николов (Локомотив – Дряново) с 40:30 срещу 40:47. Третото място бе за Петър Иванов (Бистрица), който пък е европейски шампион за юноши по спортно катерене. Иванов записа време 41:25 – почти две минути преднина пред четвъртия Стефан Йорданов (Стратеш Атлетик – Ловеч) – 43:17.

Билсерин Сюлейман нямаше проблеми с конкуренцията и триумфира с 46:24 пред Маринела Цекова (Златен шпайк) 47:47 и младата надежда Памела Ени (Жулистан – Русе Кар) – 48:25. Миналогодишната победителка Надежда Ангелова (Жулистан – Младост 2012 – Благоевград) остана на четвърто място с 49:39.

Ден след като навърши 50 години легендарната българска атлетка в бяганията на дълги разстояния Милка Михайлова (Дунав – Русе) отново бе сред най-силните. Милка, която тренира млади атлети в Перник, зае пета позиция с 52:21.

Първите шест най-добри състезатели при мъжете и жените бяха наградени от Иво Тодоров, маркетинг директор на SPORT DEPOT. Призьорите в масовия старт на 2 км (Александър Джунов и Йоана Йорданова от Перник) получиха своите награди от кмета на село Бистрица Самуил Попов.

Като основен партньор на RUN BULGARIA SPORT DEPOT раздаде подаръци на всички участници в състезанието. Събитието стана реалност за четвърти път благодарение на район Панчарево, а през есенния тур предстоят нови предизвикателства за любители и професионални бегачи.

Есенният старт на Run Bulgaria е с нощно бягане в Габрово на 26 август, а трасето е с дължина 6.5 км. Следват бяганията в: